Wielka Wystawa klocków Lego

Plastikowe szaleństwo z Danii

Autor: Owen

wydarzenia

Każde pokolenie miłośników klocków Lego postrzega tę markę w inny sposób. I choć dzisiaj wybór tematyczny poszczególnych serii jest ogromny, a dostępność samych zabawek nie sprawia większych kłopotów, to wszystkie dzieciaki po trzydziestce mają nieco odmienne wyobrażenie o plastikowych produktach z Danii.

Zapytacie: skąd taki wniosek? Więc spieszę z odpowiedzią: jeśli ktoś pamięta czasy PRLu i Pewexy, to będzie darzył ów klocki dodatkową falą sentymentu, wynikającą z ogromnej chęci posiadania i małych możliwości nabywczych, tożsamych dla drugiej połowy lat 80 w Polsce. Na większe pudełka stać było tylko malutką część społeczeństwa, a wybrane propozycje młodzież dostawała zazwyczaj pod choinkę, tudzież z innej, często jakiejś większej okazji do świętowania. Dzisiaj sytuacja uległa zmianie, bo duńskie zabawki można kupić nawet bez wychodzenia z domu i to za całkiem przyzwoite pieniądze. Nie zmieniała się tylko pewna zależność – magia plastikowego świata nadal przyciąga do siebie starych i nowych fanów.

A to z kolei wpływa na popularność wszystkich wystaw, gdzie zazwyczaj można zobaczyć ilość klocków, których nie powstydziłby się jakiś mniejszy Legoland. Jedną z takich objazdowych ekspozycji w naszym kraju jest Wielka Wystawa klocków Lego, którą udało mi się ostatnio odwiedzić w Krakowie. I muszę przyznać, że jestem pod niemałym wrażeniem ilości eksponatów, jakości ich złożenia, ale przede wszystkim samego doboru tematycznego. Oprócz klasycznych makiet Lego System, obrazujących cała miasta lub ciągi kolejowe, podczas zwiedzania można zobaczyć również wiele boksów tematycznych, reprezentujących inne marki, takie jak Harry Potter, Mario, Minecraft, Scooby-Doo czy zróżnicowane wydarzenia sportowe. Jest nawet Dworek z Pana Tadeusza. Ale jako miłośnika fantastyki, najbardziej interesowały mnie kolekcje z Warhammera 40K, Star Wars, Starcrafta i – uwaga, uwaga – bardzo rzadko spotykane, pełne zbiory serii Blacktron i Space 1999.  

Wystawa

Wszystko zaczęło się od pierwszego zakupionego opakowania. Klocki Lego bawią, uczą wyobraźni, cierpliwości i często stają się pasją na całe życie. Tworzymy interaktywne wystawy budowli z klocków Lego, aby choć na chwilę przenieść dzieci i dorosłych w bajkowy świat tych najpopularniejszych klocków na świecie. Wystawa Budowli z Klocków to firma zajmująca się projektowaniem, tworzeniem budowli oraz organizacją profesjonalnych wystaw budowli z klocków Lego. Pierwsza wystawa została otwarta Bielsku-Białej w galerii „Sfera”. W prace nad pierwszą, najtrudniejszą w budowie wystawą zaangażowanych było kilkadziesiąt osób, które niemal przez rok składały klocki, tworzyły makiety, budowały gabloty i aranżowały sceny z bajek, filmów oraz realizowały własne pomysły. Przy projekcie aktualnie zaangażowanych jest blisko 100 osób. Klocki oraz budowle pochodzą z kilku krajów Europy, a wiele z nich to rzadko spotykane unikaty, które są bardzo trudno dostępne na rynku.

Równocześnie już budowane są następne 2 mobilne wystawy. Celem firmy jest zaprezentowanie raz na 2 lata w każdym większym mieście w Polsce nowej ekspozycji. Od 2016 r. planowane są również wystawy poza granicami kraju. Cały czas grupa kilkudziesięciu pracowników firmy, w tym dział kreatywny, pracuje nad nowymi unikatowymi budowlami, które na bieżąco będą pokazywane na wystawach tak, aby jak najbardziej przybliżyć wszystkim zwiedzającym możliwości jakie dają te wspaniałe klocki. Czas trwania ekspozycji w zależności od miasta będzie wynosił od 4 do 6 tygodni. Dokładne terminy i adresy będą zamieszczone w lokalnych mediach oraz na bilbordach i plakatach reklamowych.

Lego_1Lego_2Lego_3Lego_4Lego_5Lego_6

źródło info i główne foto- 1

Zobacz również

After Yang

Nie ma czegoś bez niczego...

filmy

Deathloop

Zapętlona zabawa w Kotka i Myszkę

gry

Gnoza

Michał Cetnarowski

literatura

Diuna

Strach to zabójca umysłu

filmy

Top 7 filmów z 2021 roku

Subiektywne zestawienie najlepszych filmów fantastycznych

filmy

Wejdź na pokład | Facebook