Stacja

Podróżniku,

Uwaga! Witaj na pokładzie Stacji Kosmicznej – pierwszej polskiej interdyscyplinarnej konstrukcji orbitalnej, którą odwiedzają fantastyczne istoty z całej Galaktyki podczas podróży na Ziemię. W czasie skanowania Twojego bagażu, nasz komputer pokładowy zapozna Cię ze specyfiką miejsca oraz obowiązującymi zasadami. A teraz wysłuchaj komunikatu naszego dowódcy – Owena:

Plany powstania międzygwiezdnej przystani pojawiły się już kilka lat temu, gdy w gronie moich przyjaciół rozpoczęła się dyskusja na temat jakości internetowych opracowań o tematyce fantastycznej, z naciskiem na Fantastykę Naukową. Stwierdziłem wtedy, że chyba muszę zacząć prowadzić jakiś autorski projekt, w ramach którego będę mógł omawiać różne publikacje i media, a przy okazji spróbuję polemizować z innymi blogerami. Droga od żartu do czynu okazała się bardzo krótka, więc w ciągu kilkunastu tygodni powstał blog o nieco żartobliwej nazwie, który dzisiaj masz okazję czytać.

Wbrew temu, co niektórzy fani i subskrybenci czasem postulują, Stacja Kosmiczna nie jest otwartym medium. To raczej coś na kształt subiektywnego pamiętnika, gdzie publikuję swoje przemyślenia. A jeśli mogą się one okazać dla kogoś ciekawe, to tym bardziej jest mi miło. Nie recenzuję, tylko omawiam. Nie zależy mi na ogromnej popularności, nie myślę o monetyzacji – tworzę ten kontent po godzinach, bo po prostu to lubię. I to jest według mnie esencja blogowania.

– Owen

Uwaga! Podróżniku, Twój bagaż został sprawdzony. Możesz wejść na pokład…   

 

Wejdź na pokład | Facebook