The Narrow World

Extraterrestrial vs Schizofrenia

Autor: Owen

shorty

Bardzo lubię ten moment oczekiwania, poprzedzający wypowiedź na temat ciekawego i fajnie zrealizowanego dzieła, gdy wiem, że maczali w nim palce moi rodacy.

Tak się dzieje w przypadku najnowszej produkcji Brenta Bonacorso, uznanego twórcy reklam i teledysków, który w bardzo płynny sposób dotarł w okolice niezależnego kina artystycznego. Jego fantastyczny koncept pt. The Narrow World został wsparty przez polskie studio Papaya Films i wspólnymi siłami, udało im się zrealizować ciekawy tematycznie, nieco oniryczny para-dokument z iście Lemowskim przesłaniem.

Oto bowiem na Ziemię spada tajemniczy artefakt, będący w rzeczywistości jakaś potężną istotą, która nie wykazuje ochoty na kontakt z mieszkańcami Terry. Początkowa ekscytacja ze strony naukowców zaczyna ustępować poczuciu irytacji, aż w końcu zamienia się w całkowitą obojętność. Ale nie wszyscy odpuszczają – jest jeden człowiek, który twierdzi, że odkrył język ów kosmity i próbuje go zrozumieć, tracąc na swoje działania ogrom czasu i energii. A może traci przy tym swój rozum, wpadając w objęcia schizofrenii? Tego, być może, dowiecie się już z seansu.     

NW_2NW_3

źródło: 1

Zobacz również

After Yang

Nie ma czegoś bez niczego...

filmy

Deathloop

Zapętlona zabawa w Kotka i Myszkę

gry

Gnoza

Michał Cetnarowski

literatura

Diuna

Strach to zabójca umysłu

filmy

Top 7 filmów z 2021 roku

Subiektywne zestawienie najlepszych filmów fantastycznych

filmy

Wejdź na pokład | Facebook