Najlepsze filmy krótkometrażowe – zima 2016/2017

Subiektywny wybór top 7 szortów

Autor: Owen

shorty

W nowym roku kalendarzowym chciałbym wprowadzić kilka drobnych zmian w sposobie publikowania poszczególnych treści na łamach bloga. Mam nadzieję, że z lepszym rezultatem dla wszystkich.

Pierwszym z takich działań jest sposób omawiania, tudzież informowania o ciekawych filmach krótkometrażowych, mających zazwyczaj bardzo krótki żywot medialny, ograniczony zasadniczo do branżowych portali i fanowskich blogów. Co mnie ogromnie martwi, bo wiele z tych utworów to prawdziwe perełki, bardzo rzadko rozwijane w coś o większym zasięgu i budżecie. Dlatego nie będę opisywał poszczególnych filmów, tylko raz na kwartał przygotuję dla Was malutkie zestawienie siedmiu najciekawszych propozycji, które warto poznać, zapamiętać, a być może i wspomóc na jakiejś internetowej zbiórce.

Nowy cykl o nazwie Krótkie Spięcie otwiera zestawienie przypadające na okres przełomu 2016 i 2017 roku, w ramach którego mogliśmy doświadczyć kilka naprawdę ciekawych projektów. Od bardzo sentymentalnych filmów pokroju On Sunday czy Embers&Dust, przez eksperymenty w stylu animowanego Vicious Cycle cyberpunkowego Lost Boy i  doskonałego w swojej formie i treści Scavengers, aż po wątki przygodowo-komediowe w Fan-O-Ramie i bodaj pierwszej adaptacji przygód rodziny Jetsonów. Chętnie przeczytam w komentarzach, jakie tytuły dodalibyście do tej listy, które z wymienionych publikacji chcielibyście zobaczyć w pełnometrażowej formie i w końcu, czy podoba Wam się pomysł na rozwijanie takiego cyklu.     

Lista filmów krótkometrażowych:

źródła: 1, 2, 3, 5, 6, 7

Zobacz również

After Yang

Nie ma czegoś bez niczego...

filmy

Deathloop

Zapętlona zabawa w Kotka i Myszkę

gry

Gnoza

Michał Cetnarowski

literatura

Diuna

Strach to zabójca umysłu

filmy

Top 7 filmów z 2021 roku

Subiektywne zestawienie najlepszych filmów fantastycznych

filmy

Wejdź na pokład | Facebook