Kilian Eng

DW Design

Autor: Owen

polecane

Szwedzki artysta Kilian Eng to grafik i ilustrator, ale przede wszystkim niezwykły twórca, posiadający unikalny styl wizualny i język ekspresji.

Pokazuje, czy może wręcz ożywia obrazy, które można nazwać post sennymi wizjami, wywołującymi ciekawość i przeróżne emocje. Mówiąc o swoim procesie twórczym, Kilian wyjaśnia, że w swojej pracy lubi opowiadać historie, a następnie zachęca ludzi do tworzenia własnych opowieści jako odpowiedzi – Nawet jeśli obraz jest wyświetlany w jednym kawałku, a nie jako część serii, to wraz z widzem musimy fantazjować o tym, co może się zdarzyć przed i po momencie przedstawionym w danej chwili na zdjęciu lub obrazie. To twórcze zaangażowanie pozwala kreować substytut światów, które pokazują moje prace, a przy okazji pozwala mi tworzyć nowe scenariusze – piszę o swojej twórczości Eng.

Senne krajobrazy autorstwa Kilian’a mogą się wydawać groźne, przerażające i jednocześnie przyjemne. Wśród swoich inspiracji i zainteresowań artysta wymienia surrealizm, Science-Fiction, scenografię kinową, a także Architekturę i Urban Scape, czyli krajobraz miejski – Jestem bardzo zainteresowany tworzeniem środowiska, miejsca, planu, przestrzeni. W mojej pracy szczególne fascynuje mnie Architektura, zarówna ta starożytna, futurystyczna i jednocześnie fantastyczna. W swoich pracach przemycam różne warianty stylistyczne, które otaczają zamieszkujące te zdjęcia postacie – dodaje.

Cyfrowa wersja twórczości Eng’a, w postaci pięknych wydruków, jest niesamowicie popularna wśród kolekcjonerów na całym świecie. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że Kilian Eng (reprezentujący autorskie studio o nazwie DW Design) jest obecnie jednym z najbardziej wziętych ilustratorów komputerowych. Na co dzień artysta mieszka i pracuje w Zweden w Szwecji, gdzie ukończył studia magisterskie i licencjackie na wydziale Projektowania Graficznego i Ilustracji w Konstfack University of Arts Craft & Design w Sztokholmie. Wśród największych inspiracji, ilustratora są: Syd Mead, Jean Giraud ( Möbiusa ), Maxfield Parrish , Francois Schuitena , Philippe Druillet , Richard Winsor McCay , szwedzki artysta Corben Jan Bauer, Ralph McQuarrie, NC Wyeth i wielu innych ze świata filmu i animacji, takich jak Hayao Miyazaki, Jurij Norstein i David Lynch.

Jeśli jesteście zainteresowani kupnem którejś z grafik zdolnego Szweda, to polecamy sprawdzenie oferowanych w jego imieniu aukcji drukarskich, lub zakup jednego ze specjalnie przygotowanych albumów.

KilianEng1KilianEng2KilianEng3KilianEng4KilianEng5KilianEng6

Tytuły prezentowanych prac (w kolejności przedstawionej na stronie):

A Strange Little Gang
The Zoological Garden
The Other Side
DeLoreane
The Window
Circuit Prisoner
Creature
Total star control

 

źródło foto: 1, 2

Zobacz również

After Yang

Nie ma czegoś bez niczego...

filmy

Deathloop

Zapętlona zabawa w Kotka i Myszkę

gry

Gnoza

Michał Cetnarowski

literatura

Diuna

Strach to zabójca umysłu

filmy

Top 7 filmów z 2021 roku

Subiektywne zestawienie najlepszych filmów fantastycznych

filmy

Wejdź na pokład | Facebook