Atropa

Space Detective w ciekawym szorcie

Autor: Owen

shorty

Jeśli ktoś uwielbia filmy z gatunku Fantastyki Naukowej z akcją osadzoną w przyszłości, zahaczające o klimat pierwszego Alien’a, Blade Runner’a i Event Horizont, to koniecznie musi obejrzeć nowy film krótkometrażowy pt. Atropa.

Akcja utworu została osadzona w roku 2122 i opowiada o przygodach kosmicznego detektywa, który po długiej podróży natrafia przypadkowo na dryfujący bezwładnie okręt klasy bojowej, który na pierwszy rzut oka wydaje się opuszczony. Główny bohater, grany przez Anthony’ego Bonaventurę, inicjuje kurs przechwytujący i po kilku chwilach zaczyna zwiedzanie potężnej machiny wojennej. Ale dopiero eksploracja składu cargo wzbudzi jego podejrzenia, gdyż odnajdzie tam kawałek swojego dawnego życia…

Nie mogę nic więcej zdradzić, bo popsułbym przyjemność płynącą z obcowania z Atropią. I pomimo faktu, że film trwa tylko około 9 minut, to odbiorca nie zauważa tego upływu czasu i po zakończeniu (dodajmy, bardzo lakonicznym i otwartym), chce po prostu więcej. I może dzięki staraniom autorów wszyscy poznamy dalsze losy krewkiego detektywa, bo produkcja została pokazana szerszej publiczności jako coś na kształt dema z pełnometrażowego filmu, który być może powstanie. Po cichu liczę właśnie na taki rozwój wydarzeń, ponieważ dzieło jest niezwykle klimatyczne i przepięknie wyrenderowane. Autorem scenariusza jest Clay Tolbert, a całość wyreżyserował Eli Sasich we współpracy z Corridor Productions 2015. 

Atropa2Atropa1

źródło: 1

Zobacz również

After Yang

Nie ma czegoś bez niczego...

filmy

Deathloop

Zapętlona zabawa w Kotka i Myszkę

gry

Gnoza

Michał Cetnarowski

literatura

Diuna

Strach to zabójca umysłu

filmy

Top 7 filmów z 2021 roku

Subiektywne zestawienie najlepszych filmów fantastycznych

filmy

Wejdź na pokład | Facebook