6 Krakowski Festiwal Komiksu

Rekomendacja z cyklu: gdzie i kiedy warto bywać w Mieście Królów!

Autor: Owen

wydarzenia

Krakowski Festiwal Komiksu to coroczne spotkania miłośników historii obrazkowych, przyciągające do Krakowa stałą grupę odbiorców z całego kraju. I nie tylko. 

Nie dysponuję aż tak dużą ilością wolnego czasu, by zaliczyć program konwentu w przysłowiowym układzie od A do Z (nad czym do teraz ubolewam). Ale dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności, wczoraj udało mi się odwiedzić Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie przy ulicy Rajskiej i pomimo ogromnej duchoty wewnątrz budynku, a także sporych tłumów, oczekujących cierpliwie w długich kolejkach po autografy, nasyciłem się tą fantastyczną atmosferą komiksowego fandomu. Zarówno od tej najbardziej popowej strony, związanej z cosplaye’rami, przez stabilny trzon rodzimych kolekcjonerów, aż po prawdziwych wyjadaczy kanonu, którzy prowadzili w MOSie swoje prelekcje. To było moje drugie spotkanie z tą inicjatywą i na pewno nie ostatnie.

Krakowski Festiwal Komiksu to ogólnodostępne, bezpłatne wydarzenie skierowane do dzieci, młodzieży i rodziców, którzy kochają komiksy. To również niepowtarzalna okazja, aby poznać nowe komiksy i ich autorów. W programie wydarzenia znalazły się: giełda wydawnictw, warsztaty, wykłady, projekcje filmów animowanych, komiksowa bitwa, a także spotkania autorskie z gośćmi z Polski i zagranicy. Gośćmi specjalnymi festiwalu będą w tym roku: belgijski rysownik i scenarzysta Bédu, twórca słynnej serii „Hugo”, oraz duński artysta Søren Mosdal, autor komiksu „Eryk Rudy. Opowieść Zimowa”. Organizatorami festiwalu są: Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

6KFK_16KFK_26KFK_36KFK_56KFK_4

opis: 1

Zobacz również

After Yang

Nie ma czegoś bez niczego...

filmy

Deathloop

Zapętlona zabawa w Kotka i Myszkę

gry

Gnoza

Michał Cetnarowski

literatura

Diuna

Strach to zabójca umysłu

filmy

Top 7 filmów z 2021 roku

Subiektywne zestawienie najlepszych filmów fantastycznych

filmy

Wejdź na pokład | Facebook