Kilian Eng

DW Design

Autor: Owen

polecane

Szwedzki artysta Kilian Eng to grafik i ilustrator, ale przede wszystkim niezwykły twórca, posiadający unikalny styl wizualny i język ekspresji.

Pokazuje, czy może wręcz ożywia obrazy, które można nazwać post sennymi wizjami, wywołującymi ciekawość i przeróżne emocje. Mówiąc o swoim procesie twórczym, Kilian wyjaśnia, że w swojej pracy lubi opowiadać historie, a następnie zachęca ludzi do tworzenia własnych opowieści jako odpowiedzi – Nawet jeśli obraz jest wyświetlany w jednym kawałku, a nie jako część serii, to wraz z widzem musimy fantazjować o tym, co może się zdarzyć przed i po momencie przedstawionym w danej chwili na zdjęciu lub obrazie. To twórcze zaangażowanie pozwala kreować substytut światów, które pokazują moje prace, a przy okazji pozwala mi tworzyć nowe scenariusze – piszę o swojej twórczości Eng.

Senne krajobrazy autorstwa Kilian’a mogą się wydawać groźne, przerażające i jednocześnie przyjemne. Wśród swoich inspiracji i zainteresowań artysta wymienia surrealizm, Science-Fiction, scenografię kinową, a także Architekturę i Urban Scape, czyli krajobraz miejski – Jestem bardzo zainteresowany tworzeniem środowiska, miejsca, planu, przestrzeni. W mojej pracy szczególne fascynuje mnie Architektura, zarówna ta starożytna, futurystyczna i jednocześnie fantastyczna. W swoich pracach przemycam różne warianty stylistyczne, które otaczają zamieszkujące te zdjęcia postacie – dodaje.

Cyfrowa wersja twórczości Eng’a, w postaci pięknych wydruków, jest niesamowicie popularna wśród kolekcjonerów na całym świecie. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że Kilian Eng (reprezentujący autorskie studio o nazwie DW Design) jest obecnie jednym z najbardziej wziętych ilustratorów komputerowych. Na co dzień artysta mieszka i pracuje w Zweden w Szwecji, gdzie ukończył studia magisterskie i licencjackie na wydziale Projektowania Graficznego i Ilustracji w Konstfack University of Arts Craft & Design w Sztokholmie. Wśród największych inspiracji, ilustratora są: Syd Mead, Jean Giraud ( Möbiusa ), Maxfield Parrish , Francois Schuitena , Philippe Druillet , Richard Winsor McCay , szwedzki artysta Corben Jan Bauer, Ralph McQuarrie, NC Wyeth i wielu innych ze świata filmu i animacji, takich jak Hayao Miyazaki, Jurij Norstein i David Lynch.

Jeśli jesteście zainteresowani kupnem którejś z grafik zdolnego Szweda, to polecamy sprawdzenie oferowanych w jego imieniu aukcji drukarskich, lub zakup jednego ze specjalnie przygotowanych albumów.

KilianEng1KilianEng2KilianEng3KilianEng4KilianEng5KilianEng6

Tytuły prezentowanych prac (w kolejności przedstawionej na stronie):

A Strange Little Gang
The Zoological Garden
The Other Side
DeLoreane
The Window
Circuit Prisoner
Creature
Total star control

 

źródło foto: 1, 2
Geek, gadżeciaż, gaduła i niepoprawny marzyciel. Miłośnik Fantastyki Naukowej, komiksów, gier oraz wydarzeń retro pop-kulturalnych. Kolekcjoner, uparciuch i nerwus, który zawsze wyciągnie pomocną dłoń. Na co dzień architekt i projektant, wieczorami zajmuje miejsce na mostku kapitańskim Stacji Kosmicznej.

Zobacz również

Avenue 5

Idiokracja na kosmiczną skalę

seriale

Mister Miracle

Eskapista nadzwyczajny

komiksy

Space Precinct

Na sygnale, albo wcale

seriale

Underwater

Oops! Chyba znaleźliśmy R’lyeh...

filmy

Tesla

Czyli jak Elon Musk zakończy epokę ropy naftowej

literatura

Wejdź na pokład | Facebook