Spock Bobble-Head

Interaktywna figurka Spock'a

Autor: Owen

gadzety

Mr. Spock to jeden z najciekawszych i niezwykle barwnych bohaterów w historii fantastyki. Stoicko spokojny i niebywale inteligentny Volkanin, to w rzeczywistości wulkan tłumionych emocji i niezwykle plastyczny charakter, który w kilku momentach swojej historii pokazał prawdziwe oblicze.

Jego sławne – i często niepasujące do sytuacji – kwestie z lat 60′ są cytowane przez fanów po dziś dzień, a znakomity gag Spock! Do something!, wypowiadany przez Dr McCoy’a potrafi rozbawić niejednego mruka. Dlatego każdy prawdziwy fan tematyki science-ficton powinien mieć jakieś gadżet związany z 1 oficerem statku Enterprise. Tym razem spróbuję opisać figurkę Spocka w wersji Bobble-Head.

Figurka została wykonana z plastiku dobrej jakości i bardzo dokładnie polakierowana. Przyglądając się poszczególnym elementom z bliska można z pewnością określić, że nie jest to wyrób obrabiany i malowany ręcznie. Ale akurat w przypadku tego produktu wypada to zaliczyć na plus, bo pomimo swojej prostoty, twarz Volkanina została odwzorowana bardzo dokładnie (łącznie z bezbarwnym pieprzykiem na lewym policzku). Podskakująca główka w przypadku zabawek typu Bobble-Head to fajna sprawa, ale chciałbym zwrócić uwagę na inny detal. Sylwetka Spocka jest na stałe przytwierdzona do podstawki imitującej kawałek skały, w której umieszczono urządzenie dźwiękowe, mały głośniczek i blokadę. Dzięki takiemu rozwiązaniu, plastikowy bohater wypowiada trzy znane kwestie: Live long and prosper, You are after all essentially irrational i nieśmiertelne Fascinating. Całość posiada zaledwie trzy ruchome elementy, czyli głowę i obie ręce.

Plastikowy Spock jest zapakowany do ładnie i stylowo zaprojektowanego pudełka, którego wygląd nawiązuje do klasycznych serii w uniwersum Star Trek’a. Oczywiście figurka została ułożona w przeźroczystej foremce z cienkiego plastiku, dzięki czemu zabawka nie lata bezwolnie po całym pudełku, a transport odbywa się w sposób bezpieczny i nieinwazyjny. 

SBH2SBH3
 

źródło foto – własne
Geek, gadżeciaż, gaduła i niepoprawny marzyciel. Miłośnik Fantastyki Naukowej, komiksów, gier oraz wydarzeń retro pop-kulturalnych. Kolekcjoner, uparciuch i nerwus, który zawsze wyciągnie pomocną dłoń. Na co dzień architekt i projektant, wieczorami zajmuje miejsce na mostku kapitańskim Stacji Kosmicznej.

Zobacz również

Avenue 5

Idiokracja na kosmiczną skalę

seriale

Mister Miracle

Eskapista nadzwyczajny

komiksy

Space Precinct

Na sygnale, albo wcale

seriale

Underwater

Oops! Chyba znaleźliśmy R’lyeh...

filmy

Tesla

Czyli jak Elon Musk zakończy epokę ropy naftowej

literatura

Wejdź na pokład | Facebook